CZ SK

Vozík za bicykel a športový kočík v jednom

S novým prírastkom do rodiny prichádza aj veľa nových otázok, na ktoré budete hľadať odpoveď. V aktívnych rodinách sa skôr alebo neskôr rieši, či zaobstarať vozík za bicykel. Aké sú hlavné výhody detských vozíkov Qeridoo?

 

 

Sportovní kočík

Detský vozík na cyklovýlety

Vozík za bicykel je najnovšiou alternatívou pre rodinné cyklovýlety. Je to trend len niekoľkých posledných rokov, ale svojou obľúbenosťou sa už hravo vyrovná oveľa starším zadným sedačkám. Obrovskou výhodou detského vozíka je, že v ňom vďaka špeciálnym vajíčkom a bábätkovníkom môžete prevážať deti už od prvého mesiaca života. To v sedačkách nejde. Dieťa sa najskôr musí naučiť samostatne sedieť a držať hlavičku, až potom môže do sedačky.


Vozík Qeridoo a jeho využití

 

Vozíky majú navyše lepšie odpruženie, takže je jazda pre malých pasažierov pohodlnejšia, než v ktorejkoľvek sedačke. Plusom vozíkov je aj to, že rúrková konštrukcia chráni dieťa zo všetkých strán a spôsob uchytenia za koleso zaisťuje, aby v prípade pádu bicykla vozík zostal v horizontálnej pozícii.

Športový kočík na ostatné aktivity

Detský vozík má aj ďalšie prednosti. Je neskutočne variabilný. Stačí odmontovať ťažnú tyč, namontovať otočné koliesko a premení sa v športový kočík. Prikúpiť sa dá aj joggingové koliesko na beh alebo jazdu na inline a existujú dokonca ski sety namiesto kolies, takže v zime môžete s vozíkom vyrážať aj na bežky. Praktickou vychytávkou je aj veľký batožinový priestor a dostupnosť jedno aj dvojmiestnych variánt. Plusom je aj možnosť dokúpenia druhého ťažného zariadenia na bicykel, aby mohli s vozíkom jazdiť striedavo obaja rodičia.


Vozík Qeridoo
 

Odporcovia vozíkov im vyčítajú nedostatočný, respektíve žiadny kontakt s dieťaťom za jazdy, a tiež to, že dieťa vo vozíku chytá kamienky, nečistoty a prach od zadného kolesa. Najnovšie detské vozíky za bicykel Qeridoo sú však vybavené až 3 samostatnými clonami (proti hmyzu a prachu, proti slnku, proti dažďu a vetru), takže argument o nečistotách je skôr nepatričný. Aj komunikáciu s dieťaťom sa dá vyriešiť. Vynaliezaví rodičia inštalujú do kabíny detské pestúnky, aby vedeli, čo sa za jazdy vo vozíku deje.

 

Na cyklistických fórach schytávajú vozíky kritiku aj za to, že majú výrazne nižšiu výšku než samotný cyklista, takže ich ostatní účastníci premávky môžu prehliadnuť. Práve preto sú všetky vozík z výroby vybavené výraznou vysokou vlajočkou, odrazkami a veľkým množstvom reflexných prvkov.

Objektívnou nevýhodou vozíka môže byť väčšia šírka, takže musíte počítať s tým, že sa neprejdete všetkými lesnými cestičkami. V mestách potom pozor na ostrovčeky, obrubníky a vyvýšené krajnice ciest. Za mínus sa dá považovať aj horšia skladnosť. Vozík sa síce dá zložiť "na placku", ale rovnako pre neho musíte počítať s miestom navyše, či už v garáži alebo v kufri auta pri cestovaní. Pozitívne ale je, že na dovolenku už nemusíte brať kočík navyše.

Prečo zvoliť detský vozík Qeridoo?

+ rúrková konštrukcia chráni dieťa pri nehodách

+ dieťa má pohodlnejší posed a dostatok miesta

+ umožňuje prepravovať aj batoľatá od 1. mesiaca veku (pri dokúpení bábätkovníka)

+ využijete ho aj pre iné športové aktivity

+ máte k dispozícii veľký batožinový priestor

+ môžete prevážať viac detí (dvojmiestne varianty)

+ spoľahlivo chráni deti pred vetrom aj dažďom

+ keď máte vozík, nemusíte brať kočík

- vozík sa dá ľahko zložiť na placku, ale je treba počítať s miestom navyše pri preprave aj uskladnení

- súprava je širšia a dlhšia

 

klikni pro velký obrázek