CZ SK

S detským vozíkom Qeridoo na elektrobicykel

V dnešnej dobe je aktívne trávenie času aj s tými najmenšími deťmi tak jednoduché! Vďaka multifunkčným kočíkom Qeridoo sa nemusíte vzdávať ani obľúbených cyklovýletov. Len je potrebné ich ľahko prispôsobiť malému či malým pasažierom. S tými by sa vám náročné trialy zdolávali trochu horšie. Stále však môžete jazdiť po rovinkách aj kopcoch podľa vašej fyzickej kondície.

 

Vaša fyzička po pôrode ešte nie je 100 %, ale cyklovýlety v horách vám naozaj chýbajú? Čo si budeme hovoriť, s dieťaťom v detskom cyklovozíku je šliapanie náročnejšie, než keď idete "naľahko". Obzvlášť v tých kopcoch. A to aj v prípade, že si vozík zapriahne otec, ktorý má sily viac. Ale čo teraz? Vozík máte alebo plánujete, ale úplne zničiť sa zase nechcete.

Premýšľali ste nad elektrobicyklom?

Elektrobicykle sa tešis čím ďalej tým väčšej obľube. Väčšina svetových výrobcov bicyklov dnes ponúka širokú škálu elektrobicyklov, a to ako horských, tak krosových, cestných aj mestských. Elektrobicykel vám cestu s dieťaťom za chrbtom nepochybne uľahčí. Napriek tomu vám nič nebráni poriadne si šliapnuť do pedálov. Záleží len na vás, akú intenzitu výpomoci si doprajete. Jedno je isté. Kopce zdoláte aj bez jazyka na veste.

 

Ak vás myšlienka na oživenie vašej cyklo stajne elektrobicyklom zaujala, ponúka sa otázka: Ako vybrať ten správne elektrobicykel pre vaše výlety?


Najprv je potrebné si ujasniť, v akom teréne budete na elektrobicykli jazdiť. Pre kratšie jazdy mestom a po udržiavaných cyklotrasách je skvelou voľbou mestský elektrobicykel. U neho oceníte znížený rám pre pohodlné nasadanie aj zosadanie z bicykla a ďalšie vychytávky, ktoré vám spríjemnia cestu. Mestské bicykle Electra vám napríklad ponúknu patentovanú Flat Foot Technology. Uvoľnený, vzpriamený posed prospeje ramenám a zbytočne nezaťažuje chrbát, zápästie ani krk. Kedykoľvek môžete stúpnuť celými chodidlami na zem, bez toho aby ste museli zosadnúť z extra pohodlného sedla.

 

Pre dlhšie vychádzky a náročnejších jazdcov je k dispozícii celý rad krosových či trekingových elektrobicyklov. Tie sú navrhnuté pre jazdu po spevnených aj nespevnených chodníkoch a zvyčajne sú vybavené výkonnejšími motormi so silnejšími batériami. Posed už je viac prispôsobený na zdolávanie kopcovitého terénu.

 

Ak je vašou doménou náročný terén, potom pre vás bude ideálnou variantou horský elektrobicykel. S tým prejdete lesom, kamením aj bahnitými úsekmi. A samozrejme s ním môžete aj na spevnené cesty. Ak si nie ste teda istí, kam vás vaše cesty najčastejšie zavedú, bude pre vás práve horský elektrobicykel stávkou na istotu.

 

Okrem terénu, ktorým budete jazdiť, je potrebné sa rozhodnúť, koľko ste ochotní do elektrobicykla investovať. Od toho sa odvíja kvalita komponentov a výkonnosť motora. U elektrobicyklov sa dnes rozlišujú dva typy motorov podľa ich umiestnenia. Pri lacnejších modeloch sa používa motor v náboji zadného kolesa, ktorý je spoľahlivý a slušne výkonný. U stredových motorov je ponuka výrazne väčšia a ak máte možnosť, odporúčame zvoliť práve ten. Elektrobicykle so stredovým motorom sú totiž výborne ovládateľné a majú lepšie ťažisko. Tento klad v kombinácii s detským vozíkom určite oceníte.

Na čo si dať pri elektrobicykle ešte pozor?

Pri výbere elektrobicykla vás bude určite tiež zaujímať, ako ďaleko s jeho pomocou dôjdete. Dojazd výrazným spôsobom ovplyvňuje zvolený jazdný režim, kapacitu batérie, výškový profil a typ povrchu trate, tlak v pneumatikách a hmotnosť jazdca. Práve u posledného uvedeného aspektu je potrebné počítať aj s hmotnosťou dieťaťa (alebo detí) a samotného vozíka. Rozhodne sa teda oplatí zabrúsiť medzi kvalitnejšie motory a batérie, nech vám nedôjde šťava v elektrobicykli práve vo chvíli, keď sa vám to bude najmenej hodiť. Potom totiž nebudete mať na svojich pleciach (a v nohách) len váhu detí a vozíka, ale aj bicykla, keďže väčšina elektrobicyklov má oproti klasickému bicyklu niekoľko kilogramov navyše. Máte u dlhšej trasy obavy, že vám kapacita batérie nebude stačiť na celú cestu? Naviac vás čakajú kopcovité úseky? Potom radšej v tých ľahších častiach zvoľte nižší stupeň výpomoci, nech si tú poriadnu elektrickú výpomoc ušetríte na náročnejší terén.

 

Čo hovoríte, bude pre vás tou pravou voľbou klasický bicykel alebo elektrobicykel?

 

klikni pro velký obrázek