CZ SK

4 dôvody, prečo je nový vozík za bicykel lepší ako použitý

Vozík za bicykel je praktickým riešením pre rodinné cyklovýlety. Je to trend len niekoľkých posledných rokov, ale svojou obľúbenosťou sa už hravo vyrovná oveľa starším zadným sedačkám. Novopečení rodičia často riešia otázku, či zaobstarať starší cyklokočík, alebo siahnuť po novom. Tu sú 4 dôvody, prečo je nový vozík lepší ako ojazdený.

1. Jasný pôvod nového vozíka a platná záruka

So starým cyklokočíkom je to ako s ojazdeným autom, nikdy neviete, kto a kde s ním jazdil a ako sa o neho staral. Bazarové vozíky môžu mať vedľa viditeľných známok opotrebovania aj skryté vady, ktoré sa prejavia až po nákupe. Veľkou výhodou nového vozíka za bicykel je preto dvojročná záruka. Tú vám v bazáre nikto nedá.

Cyklokočík je síce pomerne jednoduchý stroj, má ale pár mechanických súčiastok, ktoré podliehajú opotrebovaniu, alebo sa môžu pokaziť. Pri novom vozíku to vyriešite reklamáciou a predajca vám chybný diel opraví alebo vymení. Pri staršom cyklokočíku sa u pôvodného majiteľa náhrady už väčšinou nedovoláte.

 

Qeridoo

 

2. Dobrá dostupnosť náhradných dielov pre nový cyklokočík

Počítajte s tým, že vozíky v bazároch väčšinou odvozily aspoň 2 deti, takže môžu mať 6 alebo viac rokov. Po takej dobe už budete len ťažko zháňať náhradné diely. A ak sa už zakúpený model nevyrába, môžu byť diely úplne nedostupné. Pri nákupe staršieho vozíka si dajte obzvlášť pozor na to, či všetko funguje, ako má. Niektorí výrobcovia totiž predávajú súčiastky v setoch. Bežná výmena chybnej brzdovej páčky potom môže znamenať nákup celej brzdovej sady a servis sa predraží.

Pri novom vozíka máte istotu, že diely zoženiete u výrobcu alebo distribútora aj po skončení záručnej doby. Bežná prax je, že sa súčiastky vyrábajú ešte minimálne 3-5 rokov po ukončení výroby konkrétneho modelu detského cyklokočíku.

 

3. Moderné bezpečnostné prvky a doplnková výbava

Bezpečnostné štandardy pre výrobky určené deťom sú nastavené obzvlášť vysoko a normy sa postupne sprísňujú. To núti výrobcu cyklokočárků neustále pracovať na vývoji a svoje vozíky zdokonaľovať ako po stránke bezpečnosti, tak po stránke komfortu. Z hľadiska bezpečnosti vám najnovšie modely vozíkov za bicykel Qeridoo ponúkajú okrem iného vystužený hliníkový rám s ochranou podlahy, kotúčové brzdy, upínací systém s 5 bodovým bezpečnostným pásom, postranné chrániče hlavy alebo reflexné prvky na plášťoch, strešnom kryte aj kapote. Komfort obstarávajú listová perá, 360 ° ventilačný systém alebo strešný kryt s 3 samostatnými clonami (proti hmyzu a prachu, proti slnku, proti dažďu a vetru). Staršie vozíky bývajú v týchto ohľadoch omnoho "chudobnejšie" a dokonca už nemusia spĺňať platné normy.

Bohatá je aj doplnková výbava k novým kočíkom. Ľahko prikúpite najrôznejšie výstelky, opierky alebo kryty proti dažďu. Zaobstarať sa dá prídavné joggingové koliesko, alebo ski set na zimu, a vďaka špeciálnym vajíčkam a bábätkovníkom môžete vo vozíku prevážať aj tie úplne najmenšie detičky. Takáto príplatková výbava sa však pre staršie detské vozíky za bicykel zháňa veľmi zle, alebo nie je k dispozícii vôbec.

 

QeridooQeridoo

 

4. Nový vozík si drží cenu

Nový vozík za bicykel je pomerne veľká vstupná investícia. Na druhú stranu si dobre drží cenu. Po top modeloch z druhej ruky je veľká zhánka, ale na trhu ich veľa nie je. Nový vozík tak po 3 rokoch predáte s minimálnou stratou. Staršie cyklokočíky sa síce dajú zohnať výrazne lacnejšie, ale ich cena s každým ďalším majiteľom a odvodeným dieťaťom výrazne klesá. Navyše sa pri kúpe používaného vozíka oberete o záruku a všetky výhody opísané v predchádzajúcich bodoch.

Qeridoo

 

klikni pro velký obrázek